Kosmetyczne prezenty – jakich produktów nie wybierać?

Kosmetyczne prezenty

Kosmetyki na prezent mogą sprawić obdarowanej osoby wiele radości, ale też rozczarowanie, zwłaszcza jeśli zostaną nieodpowiednio wybrane. Czego zatem się wystrzegać? Jakich produktów nie wybierać na prezent? Podpowiadamy!

Produkty przeciwzmarszczkowe

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe mogą wydawać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli sięga się po te z wyższej półki. Niestety wręczenie komuś upominku w formie produktów przeciwzmarszczkowych może być opacznie zrozumiane.

Tym prostym gestem dajemy do zrozumienia, że u bliskiej nam osoby widać już efekty upływającego czasu i najwyższa pora, by o siebie zadbała. Może to wpłynąć negatywnie na samopoczucie danej osoby, a tego na pewno byśmy nie chcieli. Dlatego takich upominków lepiej unikać, o ile nie jesteśmy pewni, że chciałaby je dostać.

Balsamy antycellulitowe i wyszczuplające

Kolejnym nietrafionym pomysłem mogą okazać się różnego typu balsamy antycellulitowe i wyszczuplające, nawet jeśli oferowane są w naprawdę ciekawym opakowaniu i zapłacimy za nie krocie.

Wszystko dlatego, że przez takie produkty również możemy sugerować bliskiej nam osobie, że ma widoczny cellulit lub nadbagaż kilogramów, którego powinna się pozbyć.

Może to być odebrane w zupełnie inny sposób i doprowadzić do wielu nieprzyjemności, a przecież nikt z nas tego nie chce.

Produkty higieniczne

Wybierając kosmetyczne prezenty, warto zrezygnować ze wszystkich produktów higienicznych. Dotyczy to nie tylko pasty do zębów, ale również antyperspirantów w kulce i sprayu, mydła do rąk, szczoteczki do zębów, czy nici dentystycznych.

Powód? Wręczenie tego typu produkty możemy dać w pewnym sensie do zrozumienia, że bliska nam osoba w niedostateczny sposób dba o swoją higienę lub stosuje nieodpowiednie produkty. Zdecydowanie lepiej wybrać już pięknie pachnące kremy do rąk, balsamy do ciała lub nawet żele pod prysznic, zwłaszcza w bardzo ciekawym zestawie. 

Produkty wymagające indywidualnego doboru

Nieodpowiednie jest również wręczanie w prezencie produktów, które wymagają indywidualnego doboru. Mowa tutaj na pewno o różnego typu podkładach do makijażu, pudrach, korektorach i bazach, ale nie tylko. Należy wystrzegać się wręczania kremów do twarzy, nawet o bardzo uniwersalnym zastosowaniu, ponieważ każdy z nas ma inny rodzaj cery i może wymagać zupełnie innej pielęgnacji.

Wyjątek od reguły stanowi sytuacji, w której doskonale wiemy, jakie produkty używa bliska nam osoba i pragniemy zaoszczędzić jej niepotrzebnych wydatków. Wówczas skompletowanie podstawowego wyposażenia będzie miłym upominkiem.