Peeling kawitacyjny – wszystko na jego temat!

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny pojawia się w ofercie wielu salonów kosmetycznych, a mimo to wciąż budzi sporo pytań. Czym jest peeling kawitacyjny? Jakie są wskazania do jego wykonania? Co można zyskać dzięki peelingowi kawitacyjnemu? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który stanowi alternatywę dla manualnej pielęgnacji skóry. Jego głównym celem jest dogłębne, ale bardzo delikatne oczyszczenie skóry za pomocą kawitacji, czyli gwałtownej przemiany cieczy w gaz pod wpływem odpowiednio zmniejszonego  ciśnienia.

Peeling kawitacyjny wykonuje się go przy pomocy urządzenia wytwarzającego ultradźwięki, które skierowane na uprzednio przygotowaną powierzchnię skóry, wywołuje efekt kawitacji. Ultradźwięki oddziałujące z cieczą, przekształcają ją w mikropęcherzyki.

Kiedy te pękają, niszczą komórki martwego naskórka. W efekcie kawitacji dochodzi do oczyszczenia naskórka ze zbędnej ilości sebum oraz zanieczyszczeń. Można też zmniejszyć ilość wągrów i zaskórników, a także zahamować namnażanie się bakterii na powierzchni skóry.

Peeling kawitacyjny poprawia elastyczność skóry, wygładza drobne zmarszczki, a nawet sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy blask, staje się bardziej odświeżona i błyszcząca.

Jakie są wskazania do peelingu kawitacyjnego?

Kawitacja to metoda całkowicie bezbolesna, a przy tym bardzo skuteczna, więc zalecana jest dla wszystkich typów skóry.  W szczególności o peelingu kawitacyjnym powinny pomyśleć osoby, które borykają się z nadmiernym wydzielaniem sebum, czy problemami z cerą, ale bez zmian ropnych.

Kawitacja polecana jest przy zapchanych porach, zaskórnikach, czy nawet przy szorstkiej skórze. W dodatku to zabieg, który poprawia krążenie i metabolizm komórkowy, a nawet przyśpieszający procesy odnowy biologicznej.

Może być stosowany w celu rozjaśnienia i wygładzenia blizn, czy ujędrnienia i głębokiego nawilżenia skóry. Miejscowo można też wspierać produkcję kolagenu i elastyny, a nawet spłycać zmarszczki mimiczne.

Kiedy zrezygnować z peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny nie jest zalecany osobom zmagającym się z chorobami tarczycy, niewydolności krążenia, czy  osteoporoza. Choroby nowotworowe, ciąża, karmienie piersią również stanowią przeciwwskazania do zabiegu.

Należy unikać kawitacji, gdy zmagamy się ze stanami zapalnymi i ropnymi zmianami na skórze, czy też wtedy, gdy przerwana jest ciągłość naskórka.