Top 3 zabiegi kosmetyczne na cerę trądzikową

Top 3 zabiegi kosmetyczne

Trądzik to choroba skóry, która jeszcze kilka lat temu kojarzyła nam się głównie z okresem dojrzewania. Jednak coraz częściej widać, że problem ten dotyka nie tylko nastolatków, ale również też osób dorosłych. Na rynku oferowanych jest wiele preparatów do walki z trądzikiem, lecz ich stosowanie nie zawsze wystarcza.

Zdecydowanie lepiej brać pod uwagę wsparcie dermatologa, ponieważ to on jest w stanie dostosować leczenie farmakologiczne do naszego stanu zdrowia. Mimo wszystko wcale nie musimy ograniczać się tylko do pomocy fachowca.

Często widać, że leczenie farmakologiczne przynosi lepsze efekty, gdy łączy się je z zabiegami kosmetycznymi na twarz. Które top 3 zabiegi kosmetyczne jednak brać pod uwagę? Jakie mogą wspomóc leczenie i pielęgnację cery trądzikowej? Poznaj nasze topowe 3 zabiegi!

Mikrodermabrazja diamentowa

Na pewno jedną z ciekawszych opcji może okazać się mikrodermabrazja diamentowa, czyli zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu naskórka i oczyszczaniu skóry. Do jego wykonania wykorzystuje się głowicę diamentową, która w bezbolesny sposób pozwala zetrzeć naskórek (warstwa po warstwie).

Za pomocą mikrodermabrazji diamentowej można pozbyć się zaskórników, rozszerzonych porów, a nawet spłycić blizny potrądzikowe, zmniejszyć je i rozjaśnić. Zabieg  mikrodermabrazji pomaga też z przebarwieniami i zmarszczkami, więc dodatkowo można zadbać o młodzieńczy wygląd skóry.

Aby jednak uzyskać zadowalające efekty, zaleca się wykonywanie zabiegów w cyklach. Ich ilość zawsze powinna być dostosowana indywidualne do potrzeb skóry.

Zabiegi z kwasami

W walce z trądzikiem mogą pomóc też zabiegi z kwasami, ponieważ pozwalają dogłębnie oczyścić i wygładzić skórę, a także zwalczają wypryski. Na pewno godne uwagi będą wszelkiego typu zabiegi, gdzie wykorzystywany jest kwas azelainowy, migdałowy, salicylowy, czy glikolowy.

Na korzyść zabiegów z kwasami przemawia ich wysoka skuteczność, jak również to, że są całkowicie bezbolesne. Efekty również szybko można zauważyć, zwłaszcza jeśli postawimy na usługi profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Laseroterapia

Omawiając najlepsze zabiegi na trądzik, nie można pominąć też tego z wykorzystanie lasera IPL. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i daje efekty podobne do antybiotyków, z taką różnicą, że działa bezpośrednio na miejsce chorobowe i nie powoduje skutków ubocznych.

Tego samego niestety nie można powiedzieć o antybiotykach, więc w wielu przypadkach laseroterpia okaże się lepszą metodą leczenia trądziku. Zabiegi polecane są tym, którzy chcą zmniejszyć objawy trądziku oraz poprawić wygląd skóry.