Maseczki do twarzy – jak stosować?

Maseczki do twarzy

Maseczki do twarzy oferowane są w bardzo szerokim wyborze. Tylko jak właściwie je stosować? Jak mądrze korzystać z tego typu produktów? Podpowiadamy!

Maseczki do twarzy – jak wybierać?

Maseczki do twarzy to produkty, w których znajdziemy substancje naturalnego pochodzenia. Mają bogaty skład i odpowiednio dobrane składniki aktywne, które pomagają skutecznie zatroszczyć się o skórę. Maseczki do twarzy działają łagodnie, nie podrażniają delikatnego naskórka, więc nie trzeba obawiać się niepożądanych efektów.

Za to łatwo przenikają do głębszych warstw skóry, odżywiają ją, a także pomagają wyrównać koloryt, pozbyć się uczucia napięcia i nawilżają. Warto jednak pamiętać, że oferowane są w wielu różnych rodzajach i mogą zapewnić inne efekty stosowania. Niektóre rozjaśniają skórę, inne wyrównują koloryt, nawilżają lub koją. Rodzaj maseczki warto dobierać nie tylko do swoich preferencji, ale też do potrzeb skóry.

Co więcej, warto też stawiać na naprawdę dobre i sprawdzone produkty, ponieważ to właśnie one pozwolą nam osiągnąć dobre efekty ze stosowania.

Maseczki do twarzy – jak przygotować cerę przed nałożeniem?

Na zabieg z wykorzystaniem maseczki do twarzy warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu, nie mniej niż 40 minut. Najlepiej wykonywać go wieczorem, gdy już nie zamierzamy wychodzić z domu. Maseczki należy nakładać na starannie oczyszczoną skórę twarzy.

Panowie zatem powinni przemyć twarz, panie wykonać dokładny demakijażu i umyć cerę. Można też zastosować peeling, który dokładnie złuszczy i usunie warstwy martwych komórek naskórka, ponieważ to ułatwi wniknięcie substancji aktywnych głęboko w skórę.

Maseczki do twarzy – jak nakładać?

Gdy skóra twarzy jest już odpowiednio przygotowana, to można przejść do nałożenia produktu na jej powierzchnię. Sposób aplikacji zależy oczywiście od rodzaju kosmetyku. Jeśli sięgniemy maseczkę w tubce lub saszetce, to trzeba rozprowadzić ją równomiernie po powierzchni twarzy, szyi i dekoltu, pamiętając, by warstwa nie była zbyt gruba.

Jeśli wybór padł na maseczkę w płacie, to wystarczy rozciągnąć ją i spróbować położyć tak, by dobrze przylegała do skóry twarzy. Później nie pozostaje nam nic innego, jak odczekać przez czas określony przez producenta. Czasami jest to pięć lub dziesięć minut, maksymalnie kilkanaście.

Maseczki do twarzy – jak pielęgnować cerę po nałożeniu?

Po upływie określonego czasu przystępujemy do usunięcia maseczki. Robimy to również zgodnie z zaleceniami producenta. Następnie możemy zastosować serum do twarzy, które wzmocni działanie maseczki lub krem.