Home/PlaySkin/Optymalne nawilżenie

Optymalne nawilżenie

Pielęgnacja twarzy to codzienny rytuał niemalże każdej kobiety. Tematykę dotyczącą podstaw prawidłowego dbania o skórę twarzy poruszaliśmy w poprzednich wpisach. Tam również przedstawiliśmy najczęściej popełniane błędy. Nadszedł czas by skupić się na niezwykle istotnej i jednocześnie wielokrotnie zaniedbywanej kwestii jaką jest optymalne nawilżenie twarzy. Maska na twarz to znany od dawna doskonały kompres dla spragnionej pomocy skóry. Musimy pamiętać, że przesuszenie choć wydaje się niegroźne, może mieć poważne skutki dla wyglądu naszej skóry. Pomijając tutaj złuszczanie naskórka, może przyspieszać procesy starzenia się skóry. Oczywiście profesjonalne maski do twarzy są nam niezbędne, ale niestety wciąż większość kobiet stosuje je zbyt rzadko, a systematyka jest tu bardzo ważna. Rozsądna pielęgnacja skóry pod kątem nawilżenia powinna opierać się na kremie na dzień, na noc i stosowanej 2 lub 3 razy w tygodniu masce.

EH83G44K4G

Co daje nam maseczka nawilżająca? Doskonałe wsparcie kremów w odpowiednim nawodnieniu skóry. Działa jak kompres kojący w przypadkach przesuszenia i pozwala  szybciej wrócić skórze do normy. Dobrą alternatywą dla osób, które nie lubią konsystencji masek są maski żelowe na twarz. Ich kształt jest idealnie dostosowany do budowy kobiecej twarzy co sprawia, że jej aplikacja jest niezwykle prosta i bezproblemowa.

Warto sięgać po sprawdzone i profesjonalne kosmetyki. Jedną z ważniejszych zasad jest sprawdzenie składu, w końcu nic innego jak składniki maski czy kremu odpowiadają za jej działanie i efekty, które osiągniemy na własnej skórze. Niektórym kobietom może być trudno określić typ swojej cery i wówczas dobrze wybrać się do kosmetologa, który będzie w stanie pokierować nas z doborem dobrych dla naszej skóry kosmetyków.

Zobacz również: