Home/PlaySkin/Podstawy pielęgnacji cery

Podstawy pielęgnacji cery

Systematyczność i konsekwencja podstawą pielęgnacji cery.

Gładka twarz to marzenie każdej kobiety. Odpowiednia pielęgnacja pozwala na uzyskanie takiego rezultatu, ważna jest jedynie konsekwencja i systematyczność. Podstawą pielęgnacji jest oczywiście oczyszczanie. Od tego zabiegu rozpoczynamy każdy dzień i powinniśmy go stosować przed pójściem spać. Kolejnym krokiem jest nawilżenie. Stosujemy kosmetyki dobrane do naszej cery.

Ale to nie wystarczy. Ważnym zabiegiem jest również maseczka kosmetyczna. W zależności od potrzeb mogą to być maseczki oczyszczające, najlepsze dla cery tłustej czy mieszanej, maseczka wygładzająca dla cery z niedoskonałościami czy np: domowe maseczki na zmarszczki, idealne dla cery dojrzałej. By móc cieszyć się z efektów naszych zabiegów, powinnyśmy stosować je regularnie, co najmniej raz w tygodniu. Maseczka wygładzająca do twarzy, którą zrobimy z naturalnych produktów może być stosowana dużo częściej. Jeśli decydujemy się na specjalistyczne kosmetyki, postępujmy zgodnie z instrukcją dotyczącą częstotliwości stosowania.

4FMXU7BTAB

O maseczkach wiemy wiele. My kobiety często sięgamy po najlepsze maseczki dla naszej skóry, stosując je niejednokrotnie jako SOS dla zmęczonej, poszarzałej czy nieodpowiednio nawilżonej cery. Można śmiało rzec, że maska kosmetyczna jest na porządku dziennym w pielęgnacji skóry każdej z nas. Najlepsza maseczka do twarzy to dla nas taka, która szybko działa. Wiele z Was na pewno miało sytuację kiedy na ostatnie 20 minut przed ważnym wyjściem ratować swoją skórę maseczką.

Okazuje się jednak, że wiele z Was pyta o maseczki ujędrniające do twarzy. Otrzymujemy wiele wiadomości o ich właściwości. Tu pojawia się także maseczka anti aging, czyli pytanie o to czym tak naprawdę jest i co ma nam dać?

To maseczka przeznaczona do każdego typu cery, najczęściej dla starzejącej się skóry od 30. roku życia. Jej zadaniem jest ochrona komórek skóry przed zachodzącymi, procesami starzenia się. Pozwala nam uzyskać wyrównany koloryt skóry i szybki efekt jej wygładzenia. Stosowana regularnie powinna spłycać zmarszczki i nadawać skórze młodzieńczego blasku. Jej dodatkowym atutem jest rewitalizacja skóry. To maska odmładzająca, o działaniu podobnym jak maseczka na zmarszczki, z tym że dająca także efekt liftingu i ujędrnienia.

Zobacz również: