Home/PlaySkin/Maski – sposób na piękno

Maski – sposób na piękno

Wszystkie marzymy o idealnie gładkiej skórze, wolnej od zatkanych porów i wszelkich zanieczyszczeń. Kondycja skóry zależy od wielu czynników. Środowisko zewnętrzne, styl życia oraz dieta wywierają bezpośredni wpływ na jakość naszej skóry. Także nasze genetyczne predyspozycje są tutaj nie bez znaczenia. Jeśli nasze mamy i babcie miały cerę skłonną do przetłuszczania się to bardzo prawdopodobne, że u nas również ten problem się pojawi. Nadmierna produkcja łoju nie służy pięknej i zdrowej skórze. O czym w takim razie powinnyśmy pamiętać i czego wystrzegać się w codziennej pielęgnacji?

Każda z nas powinna znaleźć ten złoty środek dla siebie. Na pewno nie możemy skupić się tak mocno na oczyszczeniu cery, że zostanie ona odwodniona poprzez brak nawilżenia. Z kolei nawilżanie skóry bez wcześniejszej pielęgnacji oczyszczającej mija się z celem, bowiem przez przyblokowaną skórę nie wnikną żadne substancje nawilżające ją dogłębnie. Z pewnością wykonanie kilku zabiegów dla cery zajmie nam chwilę dłużej niż wyłączna aplikacja ulubionego kremu, ale same pomyślmy… Czego się nie robi dla pięknego wyglądu?

WGXRZH7IL1

Krok 1
Pielęgnacja każdego typu cery powinna wychodzić od dokładnego oczyszczenia skóry. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj maseczki na twarz oczyszczające. Regularne ich stosowanie pozwoli uniknąć w przyszłości wizyt u kosmetyczki. Możemy stosować je raz bądź kilka razy w tygodniu, w zależności od zapotrzebowania. Są idealne ponieważ działają oczyszczająco, zapobiegają przetłuszczaniu się skóry i odblokowują pory, a przy tym nie są metodą inwazyjną. Zwróćmy jednak uwagę, która z nich będzie dla nas najlepsza, każda maseczka do twarzy będzie posiadała składniki o różnej zawartości. Osoby, dla których drogeryjne maseczki okażą się zbyt silne, a tak może dziać się w przypadku cery suchej i wrażliwej, mogą sięgnąć domowe sposoby.

Maseczka na twarz domowa jest znacznie delikatniejsza. Oto składniki, które działają oczyszczająco:

-cytryna
-kawa
-białko kurze
-orzechy
-jabłka

Krok 2
Nawilżona skóra to promienna cera. Optymalne nawilżenie skóry nie może obejść się bez odpowiednio dobranego kremu. Tutaj kwestia dopasowania pod siebie. Jednak maseczka każda o działaniu nawilżającym będzie działać jak dobry kompres. Maseczka nawilżająca do cery najczęściej będzie zawierała w sobie kwas hialuronowy.

Pamiętajmy maska na twarz to najlepszy prezent jaki możemy podarować swojej skórze.

Zobacz również: