Home/PlaySkin/Błędy w pielęgnacji skóry

Błędy w pielęgnacji skóry

Dbanie o skórę twarzy nie jest rzeczą trudną, jednak wiele kobiet popełnia podczas pielęgnacji błędy, o których nawet nie zdaje sobie sprawy. Do najczęstszych błędów należą:

– Zły dobór kosmetyków – stosowanie kosmetyków przeznaczonych do cery suchej w pielęgnacji cery tłustej, zbyt ciężkie kremy, które zatykają pory i odwrotnie – wysuszające kosmetyki pogarszające stan skóry suchej czy wrażliwej.

ilya-yakover-2886673
– Omijanie podczas pielęgnacji szyi i dekoltu – skóra na szyi i dekolcie wymaga specjalnej pielęgnacji, gdyż jest niezwykle cienka i delikatna. Nie możemy zapominać o tych ważnych miejscach podczas codziennych zabiegów. Maseczka odżywcza do twarzy czy maseczka liftingująca świetnie sprawdzi się również do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu.

– Pielęgnacja niedobrana do typu cery – każda cera ma swoje wymagania, dlatego przed wyborem kosmetyków warto określić rodzaj cery. Inna maska oczyszczająca do twarzy przeznaczona jest do innego rodzaju cery.

– Zbyt rzadkie stosowanie maseczki na twarz, peelingu – to niezwykle istotne, zwłaszcza przy cerze tłustej, by systematycznie złuszczać naskórek. Z kolei cera sucha, wrażliwa czy dojrzała wymagają regularnego nawilżania i odżywiania. Maseczka odżywcza, maseczka regenerująca czy maseczka przeciwzmarszczkowa powinny być stosowane 1 czy 2 razy w tygodniu, by ich efekt był widoczny.

– Mycie twarzy wodą to największa zbrodnia przeciw skórze twarzy. Idealne do oczyszczania jej na co dzień są płyny micelarne, mleczka czy żele myjące.

– Inwazyjne oczyszczanie skóry – samodzielne usuwanie zaskórników czy krostek może prowadzić do rozprzestrzenienia się bakterii i powstawania nieestetycznych blizn. Zdecydowanie lepiej jest użyć oczyszczająca maseczka do twarzy.

Pozostałe błędy to zbyt rzadkie wymienianie przyborów do aplikacji kosmetyków czy testowanie nowości.

Zobacz również: