Home/PlaySkin/Pielęgnacja skóry twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy

Każda kobieta marzy o tym by mieć promienną i zdrową cerę. Stan skóry zależy od wielu czynników, na które nie mamy wpływu, jednak odpowiednia pielęgnacja, dieta i styl życia mogą sprawić, iż skóra na twarzy będzie wyglądać odpowiednio.

Podstawą zdrowia jak wiadomo jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna a także unikanie używek. To jak się odżywiamy ma odzwierciedlenie w tym jak wyglądamy, dotyczy to również naszej twarzy. Ruch i aktywności na świeżym powietrzu dotleniają nasz organizm, przez co cera wygląda zdrowo. Palenie papierosów czy spożywanie alkoholu ma niekorzystny wpływ na stan naszej skóry. Staje się ona wtedy matowa, poszarzała, co dodaje nam lat.

Podstawą jednak jest właściwa pielęgnacja twarzy. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z popełnianych błędów podczas szeregu czynności pielęgnacyjnych. Używanie niewłaściwych kosmetyków, pomijanie ważnych stref na twarzy, jak skóry wokół oczu, ust, szyi czy dekoltu to podstawowe błędy.

By pielęgnacja przynosiła oczekiwane rezultaty należy przeprowadzić ją w następujący sposób:
1. Oczyszczanie – rano i wieczorem przy użyciu toniku, mleczka, płynu micelarnego, czy żelu oczyszczającego.
2. Nawilżanie – przy użyciu odpowiedniego kremu czy maseczki (przydatne okażą się: maski żelowe na twarz, odżywcza maseczka do twarzy, maseczka na zmęczoną twarz)
3. Złuszczanie naskórka – przy pomocy peelingu dobranego do rodzaju cery
4. Odżywianie – 1 lub 2 razy w tygodniu warto zastosować preparaty odżywcze. Mogą to być maseczki ujędrniające, maseczki na zmarszczki, maseczki regenerujące do twarzy, które dobieramy w zależności od potrzeb i wieku.

Najważniejsza w pielęgnacji skóry twarzy jest systematyczność i sumienność oraz odpowiednio dobrany kosmetyk. Tylko wtedy będziemy zadowolone z efektów.

Zobacz również: